Якщо ти вирішив вивчати англійську мову без репетитора – тобі потрібно розробити свій власний методичний підхід до навчання, який буде зручний саме тобі.
У цій статті ми дамо тобі кілька порад, які допоможуть зробити самостійне вивчення іноземної мови більш ефективним.
-
Визнач мету
Подумай, для чого тобі потрібна англійська мова. Може, ти хочеш вивчити її для роботи, може, тобі вона потрібна для подорожей або переїзду в англомовну країну, може, ти хочеш дивитися фільми мовою оригіналу.
Мета допоможе тобі з’ясувати, на що потрібно зробити упор в навчанні і послужить стимулом до занять.Наприклад, якщо ти хочеш отримати освіту в іншій країні або пройти онлайн-курс для підвищення кваліфікації, ймовірно, тобі потрібно буде здавати тест на знання мови (TOEFL, IELTS і т.д.). В такому випадку тобі варто зробити упор на спеціальну підготовку до тестування.
Як це працює:
Наприклад, ти можеш знайти в інтернеті приклади питань на цьому тестуванні і визначити, що саме тобі потрібно буде вчити. Також, ти можеш знайти навчальні посібники, орієнтовані на підготовку до таких тестів.Якщо мова тобі потрібен для спілкування і подорожей, тоді упор варто зробити на розмовну англійську, вчити розмовні вирази, слухати якомога більше природної мови, наприклад, при перегляді фільмів і т.п.
Для роботи ти можеш сконцентруватися на навичках написання ділових листів та вузькоспеціалізованої ділової лексики.
-
Визнач свій рівень і склади програму
З’ясуй, який у тебе рівень англійської і підбери програму, яка відповідала б йому. Щоб твої знання прогресували, дуже важливо правильно розробити навчальний план. Якщо ти почнеш з чогось надто для тебе простого, що ти вже давно знаєш, – такі заняття можуть швидко набриднути тобі. До того ж, повторювати пройдений раніше матеріал, ти завжди можеш в міру необхідності, наприклад, коли зіткнешся з конструкцією, яку знаєш, але вже точно не пам’ятаєш, як її правильно використовувати.
Як це працює:
Визначити свій рівень допоможуть різні тести, яких в мережі навалом. Пройди декілька різних тестувань, щоб отримати більш точний результат. Крім того, тест допоможе дізнатися, які теми тобі потрібно вивчити або повторити.Дізнавшись свій рівень володіння мовою, знайди цікаві навчальні матеріали. Якщо твій рівень, наприклад, нижче середнього, ти можеш дивитися мультики англійською або серіали, які були створені спеціально для тих, хто вивчає цю мову. Також, ти можеш знайти адаптовану художню літературу спеціально для власного рівня, аудіо та підручники.
-
Склади графік занять
Ти вже визначив свою мету і рівень знань – тепер саме час скласти графік занять. Вибери такий графік, якого б тобі було зручно дотримуватися. Пам’ятай, краще займатися меншу кількість часу, але регулярно, ніж приділяти англійської кілька годин, але зрідка.
Якщо у тебе мало вільного часу, ти можеш займатися по півгодини щодня, приділяючи один день розвитку певної навички.
Йди своїм графіком без відхилень, не відкладай заняття на якийсь інший день, придумуючи відмовки. Якщо раптом у тебе дійсно не виходить приділити запланований час заняттю – ти можеш в цей день займатися менше або розбити півгодинне заняття на три невеликих частини. В такому випадку ти можеш позайматися 10 хвилин вранці, 10 – в обідню перерву, і ще 10 ввечері. Погодься, це не так вже й складно.
Як це працює:
Наприклад, один день дивишся фільм і виписуєш незнайомі слова і вирази з перекладом. Другий день вчиш ці слова і складаєш з ними речення. Третій – читаєш нову граматичну конструкцію. Четвертий – робиш вправи з пройденого матеріалу, закріплюючи його, і повторюєш нові слова. П’ятий – читаєш книгу і так далі. Все залежить від твоєї мети і того, скільки часу ти можеш приділяти вивченню англійської. Головне, постійно вдосконалюватися, нехай навіть і маленькими кроками. -
Знайди можливість практикувати отримані знання
Цей пункт дуже важливий, адже ти вчиш мову для практичної мети. Знайди сайти, на яких ти зможеш спілкуватися з її носіями, веди щоденник англійською або ходи на розмовні клуби в своєму місті. Часто навіть безкоштовні Спікінг-клаби відвідують носії англійської, тому ти зможеш відшліфувати свою майстерність на профі?
Дякую за поради! Згодна з усіма пунктами і, напевно, якщо виконати їх по-крокам, то можливо вивчити англійську мову без репетитора, але, як для мене, то головна перешкода це банальна самодисциплінованість, тобто її відсутність :)) І я думаю, що якщо ти готовий платити грощі, щоб хтось взяв на себе відповідальність за регулярність твоїх занять, то шукай репетитора, а якщо є сили самоорганізуватись – то так і потрібно зробити, правильно?
Так, Ірина, все вірно ) Самодисциплінованість у вивченні англійської мови – це головний фактор успіху